Menu
Język: Program Magazynowy - Wersja angielska Program Magazynowy - Wersja polska

Wydajność, stabilność i niezawodność

W programie magazynowym LoMag wykorzystano najnowszą technologię firmy Microsoft oraz wieloletnie doświadczenie programistów w tworzeniu dedykowanych aplikacji dla Windows. Biblioteki .Net Framework, na których bazuje aplikacja, udostępniają nowoczesną infrastrukturę dla aplikacji wykorzystujących technologie sieciowe.

Pełne wykorzystanie technologii Microsoft jest jeszcze bardziej zasadne, kiedy weźmiemy pod uwagę pozycję firmy Microsoft na rynku. Ponad 70% użytkowników komputerów osobistych na świecie korzysta właśnie z systemu operacyjnego Microsoft Windows. Nasza aplikacja została w całości zaprojektowana, zaimplementowana i przetestowana przy użyciu najnowszych technologii Microsoft dzięki temu idealnie pracuje na najnowszych systemach Microsoft Windows.

W oprogramowanie zastosowano nowoczesny dostęp do bazy danych - Microsoft SQL Server Express. Jest to jedna z najlepszych i najnowszych technologii, w której szczególną rolę poświęcono stabilności i odporności na awarię. W połączeniu z umiejętnym wykorzystaniem atutów tego systemu, można uzyskać szybki i niezawodny dostęp do danych z wielu stanowisk

Technologia dostępu do danych Microsoft SQL Server Express to uproszczona wersja profesjonalnego systemu bazodanowego Microsoft SQL Serwer o potężnych możliwościach skierowanych do klientów korporacyjnych. Wersja Express, w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, jest w zupełności wystarczająca, ponieważ ograniczeniem jest rozmiar bazy danych do 10GB, rozmiar wykorzystanej pamięci 1 GB RAM oraz 1 procesor. Program magazynowy w pełni wspiera również pełne wersje serwera: MS SQL Standard oraz MS SQL Enterprise.

Otwarta baza danych umożliwia łatwe przetwarzanie danych w innych programach i rozwiązaniach korzystających z technologii Microsoft. Zapisane przez użytkownika dane mogą być bez przeszkód przetwarzane przez takie programy jak Microsoft Excel, Microsoft Access i wiele innych. Dostęp do danych z bazy LoMag może być zrealizowany za pomocą warsty procedur i widoków w bazie danych jak również z wykorzystaniem API webservice opertego na Windows Internet Information Services.

Wydruki dokumentów oraz etykiety można projektować w specjalnym edytorze graficznym. Jest bardzo prosty w użyciu i nie wymaga wiedzy informatycznej by stworzyć własny wygląd dokumentów. Potrzebne pola przeciągamy myszką, możemy dodawać zdjęcia, prostokąty, linie, teksty oraz pola z bazy danych. Większość danych może być automatycznie przedstawiona na dokumencie jako kod kreskowy. Możemy ustawiać wyrównanie, zawijanie, kolory i rozmiary czcionek.